CULVER ACADEMY SCOREBOARD: 12-6-14

GIRLS HOCKEY

CHICAGO FURY U19 2,   CULVER GIRLS ACADEMY 0
at Culver
Second Period
CF - Taylor House (Rachel Azuma, Allie Granato) 1:13.
Third Period
CF - Azuma (Jillian Rowland) 9:21.
Goalies: Sonjia Shelly (Chicago Fury), Molly Singewald (CGA).
SWIMMING CULVER ACADEMIES RELAYS
at Culver
Boy scores: Culver Military122, Rochester 106, Tppecanoe Valley 48, South Bend Washington 42, Plymouth 34.
Girls Scores: Rochester 116, Culver Girls Academy 102, Plymouth 62, South Bend Washington 54, North Judson 20, Tippecanoe Valley 4.
Boys 200 Medley Relay: 1. Rochester (Jace Bixler, Wesley Meyer, Steven Newton, Eli Pugh) 1:53.33; 2. CMA (McLain Ralston, Johnny Yougi, Forrest Baumgartner, Harrison Manning) 1:54.60; 3. Washington (Nathan Glaser, Austin Traxler, Austin Beringer, Austin Pickens) 2:34.44.
Girls:    200 Medley Relay: 1. Rochester (Sammy Ruppert, Abbie McCartner, Katie Schaller, Maddy Sailors) 2:07.19; 2. CGA (Anne Marie Wright, Elyse Schutjer, Ella Spratt-Szarznski, Lydia Jaqua; 3. Plymouth (Elizabeth Wickens, Emory Smith, Jessica Drury, Lauren Page) 2:22.03.
Boys 6x50 Freestyle Relay: 1. Rochester (Logan Youngstro, Mason Copeland, Tanner Powell, Jeff Ruppert) 2:51.94; 2. CMA (Bo Adams, Yuan He, Joao Leite, Justin Matei) 2:58.39; 3. Plymouth (Roger Devin, Joshua Eberly, Kirk Hettich, Jacob Hildebrand) 3:10.48.
Girls 6x50 Freestyle Relay: 1. Rochester (Sadie Rude, Erika Enyart, Kennedy Campbell, Emma Feldman) 3:02.95; 2. Plymouth (Maria Herrera, Abby Patrick, Lauren Wiegand, Devin Gritton) 3:36.60; 3. CGA (Briana Spear, Susan Westman, Abby Ericson, Katey Bowley) 3:37.08.
Boys 100 Freestyle Relay: 1. TV (Tyler Ross, Tom Solono, C. Brower, D. Alexander) 50.53; 2. Rochester (Logan Youngstro, Mason Brady, Josh Rude, Tanner Powell) 57.38; 3. CMA (Om Umare, Casey Easton, Yuan He, Yunzhong Yan) 57.58.
Girls 100 Freestyle Relay: 1. Rochester (Michaela Brubaker, Sarah Schaller, Sadie Rude, Erika Enyart) 54.59; 2. North Judson (Sarah Hughes, Lori Turner, Destiny Bennet, Aliana Sallee) 1:03.05; 3. CGA (Claire Martinez, Katey Bowley, Jessica Morgan; Isabella Wildermuth) 1:04.73.
Mixed 200 Freestyle Relay: 1. Culver (Sydney Brackenbury, Megan Richardson, Manuel Guerra, Forrest Baumgartner) 1:54.91; 2. Washington (Lupe Salazar, Alex Nyikos, Erin Perri, Austin Traxler) 1:58.06; 3. Rochester (Sadie Rude, Josh rude, Skylar Yocum, Erika Enyart) 2:10.32.
Boys Diving: 1. Colin Deon (P) 84.90; 2. Jack Walsh (CMA) 67.20; 3. Lupe Salazar (W).
Girls Diving: 1. Reina Carroll (CGA) 111.60; 2. C. Bailey (TV) 82.35; 3. Livi Harris (R) 80.35.
Boys 400 Freestyle Relay: 1. CMA (Alex Kerr, Hallin Burgan, Justin Matei, Grant Ralston) 3:51.05; 2. Rochester (Tanner Powell, Jeff Ruppert, Mason Copeland, Eli Pugh) 3:58.58; 3. Washington (Austin Pickens, Latrell Doaks, Nathan Glaser, Austin Beringer) 5:13.80.
Girls 400 Freestyle Relay: 1. Rochester (Emma Feldman, Maria Hunting, Kennedy Campbell, Maddy Sailors) 4:14.94; 2. TV (B. McBrier, L. Stouder, S. Jones, K. Gunter) 4:25.83; 3. Plymouth (Lauren Wiegand, Elizabeth Wickens, Lauren Page, Jessica Drury) 4:42.69.
Boys 200 Breaststroke Relay: 1. CMA (Alex Kerr, Yunzhong Yan, Judson Andonov, Johnny Young) 2:16.88; 2. Rochester (Wesley Meyer, Mason Brady, Jared Seuferer, Jace Bixler) 2:22.20; 3. Plymouth (Kirk Hettich, Joshua Eberly, Devin Rogers, Jacob Hildebrand) 2:49.70.
Girls 200 Breaststroke Relay: 1. Rochester (Maria Hunting, Katie Schaller, Megan Jackson, Abbie McCarter) 2:35.28; 2. CGA (Devon Gadzinski, Audrey Rioux, Angela Miltich, Cecilia Miller) 2:41.66; 3. TV (L. Stouder, P. Gonzalez, J. Hud, K. Gunter) 2:47.70.
Boys 200 Backstroke Relay: 1. CMA (Nolan Kolden, McLain Ralston, Michael Wright, Manuel Guerra) 1:58.53; 2. Rochester (Jeff Ruppert, Mason Copeland, Jared Seuferer, Steven Newton) 2:02.00.
Girls 200 Backstroke Relay: 1. Rochester (Kennedy Campbell, Michaela Brubaker, Maria Hunting, Sammy Ruppert) 2:15.37; 2. CGA (Regina Padilla, Sydney Brackenbury, Betsy Ellert, Julia Funk) 2:16.77; 3. Plymouth (Elizabeth Wickens, Emily Cochern, Emory Smith, Lauren Page) 2:28.81.
Mixed 100 Medley Relay: 1. CMA (Nolan Kolden, Judson Andonov, Claire Baltazar, Nichole Schofield) 1:00.62; 2. TV (P. Gonsalez, J. Hurd, D. Alexander, Z. Capps) 1:04.96; 3. Rochester (Logan Youngstro, Megan Jackson, Katie Schaller, Harrison Korkos) 1:07.14.
Boys 200 Freestyle Relay: 1. Rochester (Jace Bixler, Eli Pugh, Wesley Meyer, Steven Newton) 1:37.02; 2. CMA (Harrison Manning, Hallin Burgan, Reeve Vacendak, Grant Ralston) 1:43.78; 3. TV (C. Brower, J. McDonald, Tyler Ross, D. Alexander) 1:55.35.
Girls 200 Freestyle Relay: 1. CGA (Josephine Schott, Ella Spratt-Szarznski, Julia Funk, Cecilia Miller) 1:48.27; 2. Rochester (Emma Feldman, Sammy Ruppert, Abbie McCarter, Maddy Sailors) 1:51.88; 3. TV (P. Gonsalez, L. Stouder, J. Hurd, K. Gunter) 2:01.86.